> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

>> Nedaudz par pirti

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

10.
jūlijs
2020
PIRTS NO IEKšPUSES

Kad veikti pērtuves siltināšanas darbi un ierīkota grīda uzsāk iekšējo sienu apdari. Pērtuves iekšējo sienu veido no lapu koku apšuvuma dēļiem, lai karstumā nesavainotos no koka sveķiem, kas izdalās un nopil. Biežāk lieto apses un liepas materiālu. Liepas koks jauki smaržo arī  nesakarsēts. Tas nav pārāk blīvs, līdz ar to lēni sasilst, nav risks apdedzināties pieskaroties. Apses materiāls praktiski nesmaržo. Tas arī lēni sasilst un nav risks apdedzināties pieskaroties. Materiāls ilgi paliek gaišs – nemelnē. Retāk izmanto alksni un kļavu. Nav vēlams izmantot blīvas koksnes kokus – ozolu u. c. Materiālu izvēlas bez zaru vietām, jo koksne tur ir ļoti blīva un ātri sakarst, ir risks pieskaroties apdedzināties.

Somu saunās izmanto lēni augošās ziemeļu – Eiropas egli. Izmanto sienu un griestu apdarei. Pateicoties lēnajai augšanai koksne veidojas blīva un cieta. Tā nebojājas mitruma un karstuma iedarbībā, ir neitrāls aromāts. Kādu koku izvēlēties ir atkarīgs no katra gaumes un uzskatiem. Ir viedoklis, ka apse – ir koks, kas uzsūc sevī enerģiju, kamēr cilvēks ir pērtuvē apse uzsūc visas slimības un vainas. Liepa tieši pretēji tiek uzskatīta par enerģijas donoru.

Lai pirtī veidotos vēl labāks aromāts var piestiprināt virs liepas vai apses dēlīšiem, karstuma avota tuvumā dažus īsus ciedra dēlīšus. Sasilstot ciedrs veido pirtī vasaras priežu sila aromātu. Pēc laika šis aromāts kļūst vājāks, tad var nomainīt ar jauniem ciedru dēlīšiem.

Koka virsmas un citus materiālus, kas nonāk saskarē ar miesu, izvēlas patīkamus taustei “feel good”. Tie ir ar gludu virsmu, bez asām malām un stūriem. Nav koka sveķu izdalījumu. Metāliskie apdares priekšmeti tiek paslēpti zem apšuvuma.

Pirtī jābūt klusi, lai varētu atpūstie no ikdienas apkārtējās vides trokšņiem. Lai to nodrošinātu izvēlas pareizo atrašanās vietu un skaņas izolācijas materiālus, ko izvieto pirts iekšienē. Lai sienas nebūtu paralēlas, kā rezultātā pastiprinās skaņa, pretējās sienas veido slīpi 4 grādu leņķī (pietiekoši). Sienu veidot no mīkstas koksnes materiāliem, starptelpu starp apšuvuma dēļiem piepilda ar skaņas izolējošu materiālu.

Ļoti patīkamas ir sienas veidotas no rupjiem koka baļķiem. Vajadzētu izvairīties no košām krāsām un sarežģītas formas interjera elementiem. Jātiecas pēc vienkāršības un mierīguma.

Ja pirts ir pareizi uzcelta un pareizi tiek ekspluatēta, tad iekšējo koka materiālu īpaša apstrāde pret pūšanu nav nepieciešama. Augstā temperatūra, dūmi sadedzinot malku aizsargā koku. Ķīmiskos antiseptiķus nav vēlams izmantot, jo karstumā tie var izdalīt indīgus toksīnus, var veidoties nepatīkama smaka. Dēlīšus nekrāso, nevasko, nepārklāj ar laku. Var izvēlēties tumšāku koku lai būtu labāka estētiskā bauda. Tumšināt koku var apdedzinot koku, pēc tam noslīpē atdalot apdeguma ogļu slāni.

Lāvas aprīko ar pagalvjiem un kāju paliktņiem, izgatavotiem no apse, papeles koka.

Mazgāšanās telpā ir jāparedz vietas – plauktiņi mazgāšanās piederumiem.

Atpūtas telpai jābūt pietiekoši plašai, lai nezustu komforta sajūta. Uz sēžamajiem soliem kā minimums vienam cilvēkam jārezervē aptuveni 60 cm. Sola platumam jābūt aptuveni 40 cm, lai to varētu izmantot gulēšanai platums 60 cm un garums ne mazāk kā 1,80 cm. Jānovieto spogulis.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika