> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

>> Nedaudz par pirti

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

01.
jūnijs
2020
PIRTS VENTILĀCIJA

Ventilācijai īpašu vērību piegriež komfortablās pirtīs ar biezām sienām, jo svaiga gaisa nepietiekamības gadījumā būs apgrūtināta elpošana un radīsies noguruma sajūta. Ventilācija nodrošināšana gaisa plūsmu sajaukšanos pērtuves telpā. Aukstais gaiss ieplūst apkures ierīces apakšējā zonā, plūstot caur krāsni, vai telpas daļu ap krāsni tas sasilst un ceļas augšā pie griestiem. Ventilācijas, gaisa izejas atvere parasti ierīko pa diognāli no krāsns pretējā stūrī. Atveres kā minimums ir divas, viena 1-1,2 metru augstumā no grīdas, otra pie griestiem. Abas atveres savstarpēji savieno un kopējā eja tiek novadīta pamat ventilācijas sistēmā, vai uz bēniņiem, vai tieši uz jumta. Atverēs tiek iestrādāti aizbīdņi, ar kuriem regulē gaisa plūsmas cirkulāciju. Šādi ierīkota ventilācija paātrinās pērtuves telpas sasilšanu. Ja netiek ierīkota ventilācija, sakarsētais gaiss koncentrēsies ap krāsni un telpa sasils daudz ilgāk un nevienmērīgāk nenotiks gaisa plūsmu cirkulācija).

Ja ir ierīkota automātiskā elektriskās apsildīšanas iekārta, var novērot, ka ierīce atslēdzas priekšlaicīgi, jo gaiss, kas sakrājies ap krāsni ir pietiekoši sasilis. Tajā pašā laikā uz lāvām tuvāk griestiem nepieciešamā gaisa temperatūra vēl nav sasniegta.

Ventilācija ne mazāk svarīga funkcija ir svaiga, skābekļa bagāta gaisa pieplūdes nodrošināšana pērtuves telpā. Īpaši svarīgi ja lieto elektriskās sildīšanas ierīces, kuras silšanas procesā neitralizē skābekli. Pērtuves telpas gaisā, pakāpeniski mazinās skābekļa daudzums un tiek apgrūtināta elpošana.

Pēc pirts apmeklējuma, attaisa ventilācijas atveres pilnībā, kā arī dūmvada atveri. Ziemā telpas vēdināšanai var veltīt ap divām stundām, vasarā parasti ventilācijas atveres tur atvērtas visu laiku, līdz nākošajai krāsns kurināšana reizei.

Ieejošo ventilācijas atveri neierīko pērtuves slejas daļā, pie grīdas, un izejošo – tajā pašā līmenī pie citas sienas. Nenotiks gaisa plūsmas cirkulācija, pie griestiem būs par karstu, bet pie grīdas par aukstu.

Ieejošo ventilācijas atveri neierīko pērtuves lejas daļā, pie grīdas, un izejošo – griestu līmenī pie sienas. Siltais gaiss izplūdīs praktiski nesajaucies ar auksto gaisu, kas plūst no lejas daļas. Šāda pirts ilgi sils. Reizēm šāda ventilācija pie griestiem tiek izveidota papildus īslaicīgai lietošanai, kad pie griestiem kļūst pārāk karsts.

Kā ierīko. Ieejošo ventilācijas atveri var tikt ierīkota telpas lejas daļā aiz krāsns, pie grīdas, lai krāsns atrastos gaisa plūsmas ceļā. Izejošo – tieši grīdā, ar noteikumu, ka ventilācijas eja savieno pagraba telpu ar izeju blakus telpā vai pirts ārpusē. Šāda sistēma dod iespēju ekonomiski izmantot siltumu, nodrošina pagraba telpas mitrā gaisa sasilšanu un izžūšanu. Pirtī neieplūst nepatīkamas smakas no pagraba telpas.

Ieejošo aukstā gaisa ventilācijas atveri ierīko nedaudz aukstāk par krāsni. Izejošo – pretējā sienā, nedaudz zemāk par ieejošā gaisa atveri. Aukstais gaiss krāsns karstā gaisa iedarbības rezultātā tieksies uz augšu, pie griestiem. Pakāpeniski atdziestot plūdīs uz lejas daļu, satiekoties ar aukstā gaisa plūsmu veidosies ventilatora efekts un tiks izvadīts ārā.

Ja krāsns kurtuve atrodas pašā pērtuvē. Krāsni ierīko tā, lai gaisa atvere atrodas zemāk par grīdas līmeni, bet izejošo atveri arī lejas daļā, bet virs grīdas līmeņa. Gaisa cirkulāciju un vilkmi nodrošinās krāsns caur dūmvadu.
PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika