Izdrukāts no: http://pirtslietas.lv/web/index.php?id=400247&printDocument=true
Datums: 10.07.2020 18:40

Ūdens procedūras. Duša

Kādu ūdens procedūru veidu labāk izvēlētie – dušu, vannu, pirti?

Katram veidam ir savas priekšrocības. Jebkuras ūdens procedūras ne tikai noderīgas veselības uzlabošanai, bet arī vienkārši nepieciešamas. Pats galvenias lai procedūras veids atbilstu katra noskaņojumam, neatliekamā  organisma vajadzībām un nedrīkst aizmirst mēra sajūtu.

No rīta saklausot modinātāja zvanu bieži ir noguruma, miegainības sajūta un nav nekāda vēlēšanās celties. Tanī brīdī atceramies par mūsu civilizācijas labumiem, kas var dot mums labu garastāvokli.  Kā vienu no labumiem var nosaukt – dušu.

Parasti izmantot dušu no rīta vēsāku, vakarā siltāku. Katru reizi pielietojot dušu nav nepieciešams izmantot ziepes un gēlus. Pilnīgi pietiekoši izmantot ziepes vienu reizi 1-2 dienās. Katru reizi ar ziepēm mazgā rokas, kājas, paduses un intīmās ķermeņa daļas. Jāatceras ka ziepes ļoti sausina ādu, tāpēc labāk izmantot augstas kvalitātes ziepes ar krēma un ādas mitrinošu vielu piedevu.

Visi zin, ka rīta duša cilvēku padara možu, mazina nogurumu, miegainību. Īpaši tas attiecas uz kontrasta dušām. Kontrasta dušas laikā izmanto ūdeni ar dažādu temperatūras režīmu. Siltais ūdens paplašina asinsvadus, bet aukstais, savukārt, sašaurina. Tā rezultātā asinsvadi iegūst lielāku elasticitāti. Šādas īpašības iegūst arī āda. Visi zin ka ādas vingrums un elasticitāte ir ilgas jaunības garantija.  Asinsvadu “trenniņa” rezultātā uzlabojas asinsrite, bet tas stimulē vielu maiņas procesus organismā. Šāda kontrasta duša tonizē ādu. Vienlaicīgi duša uzbudina nervu sistēmu, no tā arī parādās mundrums pēc procedūras. Šī iemesla dēļ neiesaka pielietot kontrasta dušas cilvēkiem ar nestabilu psihi un īpaši strauju temperamentu. Pirms miega šādu dušu nav vēlams pielietot nevienam. Pirms miega pielieto atslābinošas vannas. Tikai tās ir spējīgas mazināt pa dienu organismā sakrājušos spriedzi un nogurumu. Attiecīgi šādas vannas nevēlamas no rīta. Kā papildus labumu var pieminēt no dušas tekošās ūdens šaltis, kas veic nosacītu masāžas funkciju.