Pajautāsim: Kas sievietei ir pats svarīgākais?, daudzi, noteikti, aizdomāsies. Pēc tam minēs: mīlestība, maigums, mīļotā cilvēka uzticība, labestība uc. Tas viss noteiti ir taisnība, bet ir vēl viens vārds, kas ietver visu iepriekš teikto: BĒRNS. Bērns ir sievietes visas dzīves jēga, galvenā sūtība un uzdevums.
Gan senatnē, gan mūsdienās sievietei gaidībās iesaka saudzēt sevi un gaidāmo mazuli, nepārpūlēties, necelt smagumus, saglabāt mieru, sagādāt sev un mazulim laiku pa laikam mazus priekus.
Senatnē sievietes arī grūtniecības laikā regulāri apmeklēja pirti. Mūsdienās grūti iedomāties ārstu, kas ieteiktu apmeklēt pirti. No pirmajiem grūtniecības mēnešiem parasti iesaka izvairīties no pārmērīgas organisma pārslodzes, pārūlēšanās, pārkaršanas un straujas atdzišanas.
Jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pētnieki nāca pie slēdziena, ka sauna labvēlīgi iedarbojas uz grūtnieces organismu visā bērna iznēsāšanas periodā. Topošajai māmiņai regulāri apmeklējot sausā gaisa saunu uzlabojas pašsajūta, samazinās tūsku parādīšanās. Saunas apmeklējumi arī ieteicami bērniem, bez vecuma ierobežojuma. Vienīgais ierobežojums, temperatūra nedrīkst pārsniegt 60-70 grādus un ieiešana saunā viena apmeklējuma laikā nedrīkst pārsniegt 2 reizes.
Novērots arī ka - ja sieviete grūtniecības laikā pareizi izmanto saunu pirti, dzemdības norit ievērojami vieglāk un dzemdību ilgums saīsinās aptuveni par 1/3. Sievietēm, kuras apmeklējušas pirti daudz retāk, dzemdību sāpju laikā pielieto spazmolītiskus un analgētiskus preparātus. Tas ir saistīts ar psihi, saišu aparāta elastīgumu, samazinātu muskuļu spriedzi, labvēlīgi ietekmētu veģetatīvo nervu sistēmu.
Pirts sauna veicina arī laktācijas procesu pastiprināšanos barojošam māmiņām. Ir zināms ka aptuveni 1/3 sievietes grūtniecības laikā iegūst vēnu varikozu paplašināšanos vai sarežģījumus. Apmeklējot pirti, šis faktors mazinās, kas saistīts ar asinsvadu tonusa paaugstināšanos. Retēk novēro trombozes un sarežģījumus, kas liecina par saunas labvēlīgu ietekmi uz asinsrecēšanas procesiem. Šīm sievētēm grūtniecības laikā mazinās galvas sāpes, kuņga zarnu trakta darbības traucējumi.
NODERĒS!
- Pirms apmeklējiet pirti, konsutējieties ar ārstu un profesionālu pirtnieku.
- Nepameklējiet pirti bez pieredzējuša pirtnieka vai ārsta klātbūtnes. Neeksperimentējiet vienatnē.
- Peroties lietojiet cepurīti.
- Ļoti svarīgs ir psiholoģiskais klimats. Izvēlieties labu kompāniju.
- Sākumā pērtuvē pavadiet 5-7 minūtes. Sekojiet pulsa biežumam (ne vairāk par 120 sitieniem minūtē).
- Pēc iziešanas atpūtas telpā, uzvelciet halātiņu.
- Dzeriet zāļu tēju (piparmētru, kumelīšu u.c.), lai stabilizētu sirdsdarbību un pulsu..
- Var noskaloties dušā un noslaucīties.
- Pēc atgriešanās pērtuvē vēlreiz(10 min.), jāturpina sekot pulsam.
- Atgriežas atpūtas telpā. Dzer tēju vai apēd kādu augli, dārzeni.
- Noskalojas dušā un noslaukās.
- Atgriežas pērtuvē 3. reizi ar iepriekš sagatavotu pirtsslotu. Veic vieglu pirtsslotas masāžu kājām, gurniem, mugurai, placiem un pat pa vēderu.
- Tagad ir laiks salīdzinoši aukstai ūdens procedurai, bet uz ļoti īsu brīdi.
- Pēc tam pelde baseinā, siltā ūdenī (28-30° C) vai silta duša.
- Ar to var noslēgt pirts apmeklējumu. Izžavējiet matus un dodieties uz svaigi saklātu gultu atpūsties. Padomājiet labas domas! Apzinieties, ka pateicoties pirtij, ūdens kontrasta procedūrām un pirtsslotiņu masāžai, pastiprinājās Jūsu un mazuļa imūnsistēmas aizsargspējas.
|