> Kas ir pirts?

> Pirts tradīcijas pasaulē

> Ja esi izlēmis nopērties...

>> Pirts dziednieki iesaka

>> Padomi

>> Pēršanās

>> Masāža

>> Vieglu garu

>> Kontrasta procedūras

> Pirts procedūru iedarbība

> Pirts lietas

> Pirmā palīdzība

> Vairāk par alu

> Pirts kurināšana

> Ja esi nolēmis celt...

> Veselīgam dzīvesveidam

> Ūdens procedūras

> Fitoterapija un aromterapija

> Skaistumam un veselībai

> ---separator---

> Ifrasarkano staru siltuma sauna

> Sieviete un pirts

> Pirts un sports

> Latvijas Pirts Savienība

Pirts lietas
Iebūvējamās pirtis
Pirts kubls
Interesantākie pirts piedāvājumi
Pirts projekti
Pirts būvniecība (guļbūve, koka karkass, frēzbaļķu pirts)

Anekdotes par pirts tēmu.
Karikatūras

Par konkursa atklāŠanu laicīgi paziŅosim!

Pirtslietas viesojas

Forums

Sludinājumi

Pieteikties uz e-jaunumiem

27.
novembris
2020
PĒRšANA AR SLOTIņĀM
Pēršanās ar slotiņām

Pēršanās procedūru vēlams veikt pareizā secībā.

 

 

 

 

 

 

Glāstīšana – partneris apguļas uz vēdera, izstiepjot rokas gar sāniem. Otrs ar divām slotiņām veic ķermeņa glāstīšanu. Nesteidzoties virza slotiņas, viegli pieskaroties miesai, to dara virzienā no kājām  uz galvu. Ja gaisa temperatūra ir ļoti augsta, slotiņas virza neatraujot un nepaceļot no ādas. Virzienā no galvas līdz kājām, slotiņas virza gar ķermeņa sāniem, katru gar savu sānu. Šo kustību veic 2 – 3 reizes. Pastiprinās asinsrite ne tikai ādas virskārtā, bet arī dziļākos audos. Notiek asins, limfas un starpšūnu šķidrums  rites stimulācija visā organismā.

Komprese – slotiņas paceļ augstāk pie griestiem un kādu mirkli patur, lai piesātinās ar karsto gaisu. Nolaiž un uzliek uz jostasvietas, no virsas piespiežot lapu daļu ar roku. Tur 1-3 sekundes. Īpaši palīdz traumu, radikulīta, muskuļu sāpju gadījumā.

Izstiepšana – abas slotiņas noveto uz  jostas vietas un vienlaicīgi katru virz uz savu pusi: vienu – uz kāju pusi, otru – uz pakausi. Līdzīgi atkārto lāpstiņu un ceļu rajonos.. Ieteicams pie jostas vietas – krustu sāpēm. Atkārto 4-5 reizes. Jāpievērš uzmanība, lai slotiņas neatrautos no miesas. Ja gaisa temperatūra ir pārāk  augsta, kustības veic ļoti lēni. Ja rodas sajūta, ka slotiņa dedzina, slotiņu pamērcē vēsā ūdenī.

Viegi uzsitieni – viens no visemocionālākajiem paņēmieniem.Ar ātrām kustībām izdara uzsitienus ar slotiņu zaru galiem. Sākumā veicuzsitienus mugurai – visādos virzienos, tad jostas vietai, gurniem, kājām un pēdām. To dara apmēram 1 minūti. Pēršanu noslēdz ar maigu glāstīšanu, kas ir nedaudz ātrāka kā sākumā.

Pēršana, apvienota ar kompresi – nākošais ir daudz spēcīgāks paņēmiens. Slotiņas paceļ augstāk pie griestiem un nedaudz patur, lai tās piesātinās ar karsto gaisu. 2-3 reizes veic “sišanu” pa visu ķermeni. Starp sišanas reizēm paceļ slotiņas , lai savāktu karsto gaisu. Izdara 2-3 “sišanas” un atkal paceļ slotiņas, pēc tam piespiež miesai, patur uz ādas 2 – 4 sekundes. Tā atkārto vairākas reizes. Īpaši labs kompreses efekts ir muskuļu sāpju, radikulīta, podagras gadījumos. Karstās slotiņu kompreses neuzliek zemceļu  bedrītes rajonā, jo āda tur ir ļoti jūtīga. Izņēmums ir īpaši gadījumi, kad nepieciešams dziļi izsildīt ceļa locītavu. Slotiņu uzliek bedrītes rajonā un kāju lēnām saliec.

Apvēdināšana – lēni vicinot slotiņas, tikpat kā nepieskaroties miesai, dažas reizes virza slotiņas no kājām galvas virzienā, pēs tam atpakaļ gar ķermeņa sāniem. Būs sajūtams patīkams karsts vējiņš.

Sapurināšana – ja nepieciešams ķermeni papildus sasildīt, slotiņas periodiski paceļ augstāk pie griestiem, lai sakarst un pēc tam  nopurina uz miesas. Tad slotiņu piespiež jostas vietas, lāpstiņu, pēdu un ceļu rajonos un tur  2 – 3 sekundes. Ja slotiņa ir par karstu , to periodiski sapitrina vēsā ūdenī.  

Norīvēšana, berzēšana – noslēdzošā darbība.  Ar vienu roku satver slotiņas, bet ar otras rokas plaukstu  piespiez lapas, viegli piespiežot miesai. Pakāpeniski norīvē visu  augumu.Rumpja daļu jāpabeidz visādos virzienos, rokas un kājas – garenvirzienā. Kad pēršana noslēgusies, nav ieteicams  strauji piecelties un pamest pērtuvi, labāk  1 – 2 minūtes pasēdēt uz apakšējās lāvas.

Pirmajai pēršanās reizei nevajadzētu pārsniegt 6 – 8 minūšu ilgumu. Otrās reizes laiku saīsina līdz 3 – 5 minūtēm.

Ja vienā pirts apmeklējumā atkārto pēršanās procedūru, sākuma manipulācija var izlaist, uzreiz uzsākot pēršanu.  Ieteicams pēc katras manipulācijas veikt dažas glāstošas kustības. Ja pēc pēršanās nav paredzēta masāža, tad “sišanu un norīvēšanu” veic daudz enerģiskāk, īpaši muguras, jostasvietas, krūšu, gurnu un ceļgalu rajonos.

Tiem, kuri pirtī iet pirmo reizi, nav ieteicams  veikt pēršanos ar slotiņām. Kad iesācējs ir jau pieradis pie pērtuves karstuma un spēj uzturēties pērtuvē vismaz 8 – 10 minūtes, var pāriet pie pēršanas ar slotiņām, laiks 1-2 minūtes.




PIRTS KATALOGS, Pirtis, viesu mājas, atpūtas mājas, kempingi, pirtnieki

Pirts/atpūtas vietas PIEVIENOŠANA katalogam

Seko Pirtslietas.lv TWITTER.com

PIRTS BŪVNIECĪBA (GUļBŪVE, KOKA KARKASS, FRĒZBAļķU PIRTS)

Pirts kubli par
ražotāja cenām!

Pirts - saunas iebūvēšana mājā/dzīvoklī

www.zemnieks.info
(veselīgi lauku produkti no zemniekiem)

KAS/KUR/KAD arhīvs

 Jūsu reklāma poŗtālā tikai no 1Ls dienā >







Vai Jums būtu interese iestāties ''Pirts mīļotāju'' klubiņā?
 Ja tāds būtu, tad noteikti pievienotos.
 Nē, mani tas neinteresē.
 Vajadzīga papildus informācija.
Par mums Statistika